PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33075}

Co się zdarzyło Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?
8,0 12 443
oceny
8,0 10 1 12443
8,2 20
ocen krytyków
Co się zdarzyło Baby Jane
powrót do forum filmu Co się zdarzyło Baby Jane?

ja nie mogę

ocenił(a) film na 10

bette davis nalezy sie podwójny oscar.Bez kitu

ocenił(a) film na 7
maciekb80

No, rozwaliła system tą rolą. Ale i tak z podobnych filmów uważam zarówno za lepszy film i za lepszą główną rolę kobiety (w obydwu przypadkach były to psychopatki). Mówię o Kathy Bates i o jej roli w "Misery".
http://www.filmweb.pl/film/Misery-1990-1237

ocenił(a) film na 10
mucka77777

Bates była siwtna ale Davis wymiata

ocenił(a) film na 5
maciekb80

pełna zgoda :)

ocenił(a) film na 9
maciekb80

Teraz na fali serialu o Konflikcie między Davis i Crawford postanowiłem wrócić raz jeszcze do tego filmu i do filmu z Ann Bancroft. O ile Baby Jane już nie robił na mnie tak piorunującego wrażenia jak za pierwszym, czy drugim razem, tak nadal uważam, że jest to świetny film. Wbrew najszczerszym chęcią nie mogę tego samego powiedzieć o "Cudotwórczyni". Film, choć poważny i w pewnym stopniu wzruszający jest w moim odczuciu słaby. Przerysowany i przeszarżowany. Oczywiście Baby Jane też jest przerysowane do granic możliwości przez Betty Davis, ale w jej akurat przypadku jest to uzasadnione postacią psychopatki. Ann Bancroft nie przekonała mnie do Oscara. Nagroda powinna przypaść Davis i chyba każdy po latach jest skłonny zgodzić się, że była to jedna z największych pomyłek Amerykańskiej Akademii.

ocenił(a) film na 10
srick.pl

Na mnie film Co się zdarzyło Baby Jane robi za każdym razem piorunujące wrażenie.

felicytas

Przed chwilą ten film obejrzałem i przypomniało mi się, że w 1962 roku powstał inny słynny dreszczowiec. Mam na myśli "Przylądek strachu". Oba te filmy i dzisiaj robią wrażenie, mimo iż aktorstwo z naszego punktu widzenia może się wydawać trochę teatralne, a co dopiero mówić o widzach w kinach sprzed 55 lat?

maciekb80

Jeśli Johnny Depp nie ma ani 1 to już nie ma sprawiedliwości na świecie.

ocenił(a) film na 10
pio73

Ale co nie ma " ani 1" ?

maciekb80

Johnny Depp to moim zdaniem najlepszy aktor na świecie. Jednakże nie ma ani jednego Oscara

ocenił(a) film na 10
pio73

Za co ma niby dostać oscara? Najlepszym żyjącym aktorem jest Jack Nicholson i Daniel day-lesson A nie ten fircyk, za którego zawsze gra kostium

maciekb80

Nie ma na świecie lepszego aktora na świecie, niż Johnny Depp. Jack Nicholson? Ok. Każdy może mieć swoje zdanie. Dla mnie Tom Hanks jest lepszym aktorem, niż Jack, ale i tak szanuję Jego grę aktorską. No ale, jak napisałem - każdy ma prawo do swojego zdania.

ocenił(a) film na 10
pio73

Jasne. Tylko Deep to kostium który ukrywa jego aktorskie mankamenty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones